Školní projekty

2018 | Vývoj, výzkum, vzdělávání

V letošním školním roce jsme se zapojili do velkého projektu s dvouletým trváním pod názvem Vývoj, výzkum, vzdělávání – Podpora žáků a pedagogických pracovníků. V rámci projektu jsme získali školního asistenta ve škole a v družině, projektovou výuku ve škole i mimo školu, projektovou výuku v družině i mimo (žáci školní družiny již navštívili kukuřičné pole za Opavou, poznávací výlet byl plně hrazen z projektu). Další aktivitou projektu je čtenářský klub, v rámci něj jsme nakoupili taburetky pro děti, klub deskových a logických her a doučování žáků. V minulých dvou letech jsme díky první části projektu získali pro školu 504 tisíc korun, ve druhé části to bude více než 700 tisíc. Dalším z projektů je již tradiční Ovoce a zelenina do škol a Mléko do škol, Plavání I a II (dotace ministerstva školství na dopravu). Poslední čtyři roky se zabýváme ve větší míře přechodem předškoláků z mateřské do základní školy. V loňském školním roce jsme k projektu Nanečisto přidali „ výuku“ předškoláků ve školních lavicích. Inspekce, která vykonávala svou činnost v mateřské škole, hodnotila tento projekt velmi kladně.