Informace ke školnímu roku 2021/2022

Konkurz na ředitele školy v Dolní Lhotě

Vážení rodiče, dne 28. 7. se konal konkurz na ředitele školy. Novou ředitelkou bude od 1. září paní Mgr. Bc. Lenka Martinková z Pusté Polomi.  Věříme, že bude přínosem pro naši základní školu.

 

Zpráva ředitelky Mgr. Věry Lasákové

Dne 27. ledna 2021 jsem vypověděla zřizovateli funkci ředitelky školy, kterou jsem vykonávala od roku  1996. Do zdejší školy jsem nastoupila v roce 1977 po mateřské dovolené jako učitelka. Rukama mi prošlo několik generací žáků. Škola za tu dobu prošla mnohými rekonstrukcemi a změnami ve vzdělávání.     

Po dobu působení obou starostů, jednak pana Jana Exnera, jednak stávajícího starosty pana Mgr. Bc. Vladimíra Sobase,  jsem zažila vstřícnost v jednání, v poskytování dotací pro školu, měla jsem volnou ruku v rozhodování o otázkách týkajících se vybavení školy. Mnoho rodičů se za mého působení na zdejší škole zapojilo do rodičovského sdružení a dodnes máme přátelské vztahy. Chtěla bych poděkovat všem, kteří škole  jakýmkoliv způsobem pomohli a byli vstřícní v otázkách výchovy a vzdělávání. Protože není jednoduché předat školu po tak dlouhé době mého působení ve funkci ředitelky, dohodla jsem se s budoucí paní ředitelkou, že ještě ve škole zůstanu.                                                                               

Doba koronavirová mi zabránila v organizaci školní akademie, kterou jsem se chtěla oficiálně rozloučit, tak volím alespoň tuto cestu oficiálního rozloučení jako ředitelky školy. Přeji všem  rodičům pevné zdraví a dětem radostný nástup do školy.

 

Informace k zahájení školního roku 2021/2022

Zahájení školního roku se bude konat ve středu 1. září v 8 hodin na hřišti u školy. V případě nepříznivého počasí bude zahájení ve škole. Po ukončení slavnostního zahájení půjdou žáci s učiteli do své třídy.  Vedoucí školní jídelny bude zjišťovat zájemce o školní stravování. Třídnické hodiny budou ukončeny v 9:30, kdy budou děti odcházet domů. Školní družina ještě v den zahájení nebude. Žáci 2. – 5. ročníku by se měli ve škole hned první den testovat. Žáci 1. ročníku se budou testovat 2. září.

Ve čtvrtek 2. září bude výuka ukončena v 11:40 hod. Provoz školní družiny bude zahájen. V pátek 3. září bude výuka probíhat podle stanoveného rozvrhu.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *