Změna organizace dopravy v ulici U Školy

Vážení rodiče, věnujte prosím pozornost zprávě obecního úřadu Dolní Lhota:
Vážení spoluobčané,
jelikož jsme zaznamenali řadu otázek týkajících se nové jednosměrné komunikace v ulici U Školy, tak bychom některé z nich rádi zodpověděli.
Řada z vás zaregistrovala, že při vjezdu do ulice U Školy z ul. Čs. tankistů byla umístěna značka ZÁKAZ ZASTAVENÍ, která je usazena na levé straně této jednosměrné komunikace.
CO TO PRO ŘIDIČE, KTEŘÍ NAPŘÍKLAD CHTĚJÍ VYSADIT DĚTI PŘED ŠKOLKOU A ŠKOLKOU ZNAMENÁ?
Ze zásad pro umístění dopravního značení v jednosměrné komunikaci vyplývá, že zákaz zastavení platí na straně, na které je umístěna dopravní značka (tj. na levé straně ve směru jízdy). Tato dopravní značka – zákaz zastavení je tam umístěna proto, aby řidiči neparkovali na straně u chodníku a nezablokovali „průjezd“ levé části komunikace. NICMÉNĚ, TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE, ŽE V PRAVÉ ČÁSTI TÉTO JEDNOSMĚRNÉ KOMUNIKACE (U BETONOVÉ ZDI NA STRANĚ OBCHODU) SE MŮŽE ZASTAVIT A STÁT VPRAVO VE SMĚRU JÍZDY.
Na závěr, něco málo z pravidel umísťování dopravních značek: TP 65 ZÁSADY PRO DOPRAVNÍ ZNAČENÍ….
„Značka č. B 28 (dále zákaz zastavení) platí po té straně pozemní komunikace, při které je umístěna. Má-li zákaz zastavení platit po levé straně jednosměrné pozemní komunikace, musí být značka (B 28 zákaz zastavení) umístěna při levém okraji vozovky…
Možná si někdo řekne, že výše uvedené informace jsou zbytečné a každý řidič by měl znát dopravní předpisy, nicméně pro některé z vás může být tento článek praktickým připomenutím některých pravidel silničního provozu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *