Exkurze do Světa techniky

Dne 15.12.2021 se žáci 2. a 3. třídy vydali vstříc novým poznatkům a zkušenostem do Velkého světa techniky. Pro 2.třídu byl nachystaný vzdělávací výukový program  “Badatelský den”, kde si žáci vyzkoušeli práci s dřevěnou stavebnicí Moytoy a následnou prohlídkou expozice U6 doplnili téma dopravních prostředků.  3. třídu čekal objednaný výukový program s názvem Robot Ozobot. Cílem tohoto programu je přiblížit dětem základy vizuálního programování a pochopit princip fungování barvocitlivých senzorů. Žáci hravou formou získali znalosti k vytvoření funkčního programu pro sledování trasy a seznámili se s reálným využitím tohoto typu robota. Program se všem moc líbil. Většina žáků odcházela s přáním dostat takového robota pod stromeček. 

 
třídní učitelka 2. a 3.třídy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *